[Tłumaczenie] 141205 Odpowiedź Hak Ssema na oświadczenie TS Entertainment

„Naprawdę staracie się ukryć niebo swoimi dłońmi. Po przyjrzeniu się waszym wykresom, zabrakło mi słów. Wasze wydatki stale rosną? Podnieśliście ceny piosenek, podnieśliście ceny biletów, podnieśliście ceny płyt? Czemu wasze wydatki rosną. Gdybyście użyli standardowej ilości, czy byłaby taka duża różnica w wydatkach z czasów debiutu? Myślę, że reszta to była twoja wypłata, skarbie (odgłos spluwania)”


„Jestem teraz w pracy, więc nie mam czasu, ale stworzę post, by wszystko zorganizować! Nie wierzę księgom rachunkowym, które stworzyliście. Uwierzę waszym fakturom podatkowym, umowom transakcyjnym oraz księgom rachunkowym wytwórni, z którymi mieliście kontrakty. Chcielibyście być tą siłą [T/N: stojącą za B.A.P]. To fani, którzy wierzą w nich i im dopingują są prawdziwą siłą”


„Jestem taki wściekły, więc to może nie mieć za wiele sensu, ale proszę, zrozumcie. Tak czy inaczej, moi drodzy, nie bójcie się i bądźcie silni!”


„Te oświadczenia nie są oficjalnymi oświadczeniami członków, ani oficjalnymi oświadczeniami ich przedstawiciela, jestem jedynie zmartwiony sytuacją ucznia, którego kocham i jedynie udostępniam swoje myśli. Więc nie będę wspominał o dokładnych szczegółach, jak np. imiona. Proszę, ufajcie i chrońcie ich do końca. #ForeverWithBAP

1. W odniesieniu do obliczeń

Wszystko co widzę, to mówienie „mieli więcej zarabiać w przyszłym roku, więc dlaczego tak się zachowujecie”. Pieniądze mogą być największą realistyczną przyczyną tego problemu, ale członkowie nie myślą teraz o pieniądzach. Problemem jest ich niejasna przyszłość.

Są głównym źródłem dochodów, ale nie wiedzą, jaki rodzaj pracy wykonują, ile zarabiają, ile wydają i powinni zaakceptować to, co dostają i po prostu pracować? Czy to nie jest niewolnictwo?

Ważne jest to, że nawet jeśli po prostu o tym pomyślicie, to możecie stwierdzić, że intencje mają być nieracjonalne, a kiedy zapyta się o to, jak się sprawy mają, [TS] nie pokaże żadnych szczegółów księgowości, więc jak [B.A.P] mogą zaakceptować cokolwiek, co dostają? Jak mogą urzeczywistniać jakiekolwiek cele przez najbliższy rok lub dwa lata? To różni się od miłości fanów i popularności. Bycie piosenkarzem jest pracą i żeby ją mieć, trzeba pracować, a kiedy pracujesz, musisz dostawać odpowiednie wynagrodzenie.

Jeśli praktyki i zwyczaje przemysłu rozrywkowego nie są rozsądne, to myślę, że powinno to zostać zmienione. Mam nadzieję, że nie pomyślicie „dlaczego to zrobiliście, mogliście zarobić pieniądze jeśli byście byli cicho”.

Inwestycje firmy i początki zewnętrznych [inwestycji] od debiutu aż do teraz muszą zostać ujawnione. Dokładne koszta i zyski z harmonogramów, raport strat i zysków, a także szczegóły wydatków personelu firmy, wszystko musi być ujawnione. Nie w słowach, ale poprzez sprawdzenie szczegółów konta i przepływu pieniędzy na rachunku muszą również zostać ujawnione.

Myślę, że to jest właściwy wyciąg z konta, jakiego chcieli członkowie.

Kolejną rzeczą, która jest ciekawa, jest to, że to firma warta 10 milionów dolarów, ale nigdy nie ujawniła rodzicom, ani członkom żadnych zewnętrznych szczegółów badań dotyczących bieżących spraw rachunkowych lub sprawozdań finansowych, a jeśli je mają, musimy również potwierdzić te raporty.

2. Podział zysku

Z tego co wiem, wypłata w pierwszych 6 miesięcy roku, ubiegłego lipca zmieniło się na wypłatę co 45 dni (najpóźniej). Jeśli chcieli ustalić płatności inaczej, musieli skonstruować umowę z członkami, by uniknąć problemów prawnych.

Nie jestem pewien, czy stworzyli tę umowę.

To, co nie ma sensu, to fakt, że zgodnie z tym, co mówi wytwórnia, nie uwzględniają oni dokonanych inwestycji i dokonują podziału zysku netto z pozostałego nadmiaru, ale jeśli mówią, że to nie są inwestycje otrzymane, a wykonane, to zrozumiałym jest, że obejmowałoby wykonane inwestycje. Za każdym razem kiedy mają promocję i pozostaje im nadmiar zysku, to firma rozdzieli zyski zgodne z podziałem zysku, a następnie tyle, ile zainwestowali, zabiorą z części podziału zysku piosenkarza?

Razem zarobiliśmy pieniądze, ale wy zwrócicie inwestycje, tak? Czy to dlatego nie macie pieniędzy, żeby im zapłacić?

Mogę nie rozumieć tej części, ale myślę, że wyraźny wyciąg rachunku z zysków wyjaśni tę część sam.

Biznes gdzie firma może łatwo nie używać kosztów zewnętrznych, bierze 9:1 z zysku i biznes, gdzie firma nie może kontrolować pieniędzy wychodzących poza firmę, a bierze 5:5. Istnieje niewiele kosztów i zysk pozostaje zysk, gdzie firma zabiera 90%, a członkom daje 10%, ale później oni to dzielą po ⅙.. Nie wiem, jaka jest różnica między powiedzeniem, że spodziewają się średniego podziału zysku 4:6 i mówieniem o „punkcie 1” z oficjalnego oświadczenia, gdzie twierdzą, że pierwszy wyciąg z rachunku, byłby 15 razy większy od tego, czego oczekiwali, by im dać, co wynosi 1.8 milionów dolarów. Jest to rozwiązanie problemu przeszłości i to nie jest czas na prezentację dla firmy, dotyczącą oczekiwań i planów na przyszłość.

3. Niewolnicza umowa

Nie ma firmy, która nie używa standardowej umowy. Zmienia się kilka jej części lub dołącza porozumienia do umów. Prawo się zmieniło, ponieważ w latach 90. nie dostawało się określonego czasu umowy i po prostu opierało się ją na ilości wydanych albumów, ale kończyło się to na byciu nieaktywnym, bądź podpisywało się kontrakt na 10-15 lat i miało się ograniczoną wolność. Prawo zmieniło się, by rozwiązać te problemy i zmieniło termin umowy do 7 lat. Koreański przemysł rozrywkowy musi mieć umowę na 7 lat, bez względu na cokolwiek. Jest to praktykowane i krzywda z tym związana jest ogromna.

Wśród moich uczniów jest wielu tych, którzy mają lub mieli problemy ze swoimi umowami. Szczerze mówiąc, lider zespołu tańca Park ma problem z jednym z moich studentów i naprawdę chcę się z nim spotkać, aby zobaczyć, jaką jest osobą…

W każdym razie, niewolnicza umowa nie skupia się na umowie długości 7 lat.

Ważną częścią jest to, jaki rodzaj traktowania otrzymali po podpisaniu umowy. Nie myślcie o dokładnej kontroli i uciskającej wolności jak o praktyce kierownictwa, ale pomyślcie jeszcze raz jakbyście się czuli, gdyby wasze dzieci żyły w ten sam sposób i myślę, że będzie to łatwiejsze do zrozumienia. Uważam, że prawa człowieka oznaczają cieszenie się wolnością i odpowiedzialnością jak każdy człowiek. Oczywiście, wyjątkowa praca artysty oznacza, że nie będzie w stanie cieszyć się wolnością tak, jak normalna osoba, ale jest pewna granica, której nie powinno się przekraczać.

To nie jest kwestia długości trwania umowy, ale jak żyli własnym życiem.

4. Kwestia zaufania

Nie sądzicie, że zaufanie jakie w nich pozostawili zostało naruszone po ich wynagrodzeniu w lipcu tego roku?
Zaufanie jest interakcją. Ten problem nie rozpoczął się tylko między jednym lub dwoma członkami myślącymi w ten sam sposób, ale całą grupą, która razem doszła do tego samego wniosku. Po stronie jednego i drugiego myślę, że członkowie robili wszystko, co mogli w pracy, którą dostali w celu utrzymania wzajemnego zaufania od paru lat.

Musimy bardziej się wsłuchać w to drugie oświadczenie, ale osobiście myślę, że musi być nastąpić wyjaśnienie i ujawniona prawda, czy naprawdę nie było tutaj nielegalnych problemów w tej kwestii.

By zakończyć tą wypowiedź, to nie jest oficjalne oświadczenie członków, ani nie jest odpowiedzią/reklamacją wobec firmy.
To tylko list nauczyciela, w którym uczeń, którego ceni, jest w trudnej sytuacji.
Ponieważ jest on od zwykłej osoby, oczywiście będą tutaj błędy.
Ale najważniejsze jest to, że ten problem powinien zostać naprawiony. Niemniej jednak, tak szybko jak to możliwe musimy/chcemy zobaczyć 6 członków, którzy wrócą na scenę śpiewając i ponownie biegnąc w kierunku ich marzeń.

A o tym oficjalnym oświadczeniu, myślę, że wielu z was mówi o okazaniu finansowego wsparcia, ale moja osobista opinia jest taka, że teraz to nie jest odpowiedni czas na zbieranie i wysyłanie pieniędzy.
Jeśli cokolwiek się stanie i członkowie zostaną postawieni w trudnej sytuacji, to może wtedy będą potrzebowali pomocy, ale znając członków, wiem, że pewnie oddaliby te pieniądze na cele charytatywne.
Wspomniałem o tym wcześniej, ale w zeszłym roku na Boże Narodzenie otrzymali nieoficjalną pierwszą przerwę, ale lider powiedział, że na pierwszej przerwie pracował nad nagrywaniem do późnego ranka, a później udał się do sierocińca na wolontariat.
To ten rodzaj przyjaciół, o których mówimy.
Tak naprawdę nie powinno być żadnych problemów, ale jeśli dojdą do momentu, kiedy naprawdę będą potrzebować pomocy, to myślę, że wtedy będą mogli skorzystać z pomocy.
Ale to nigdy się nie zdarzy. Wszystko zostanie dobrze rozwiązane.
Jeśli zbieracie pieniądze na finansowanie, to zróbcie to w miejscu, gdzie nie stworzy to problemu i niezależnie czy sprawa zostanie rozwiązana przez umowę lub prawo, przekażcie proszę te pieniądze do dobrej organizacji charytatywnej.

Żeby wpisać tutaj kolejną osobistą opinię myślę, że oficjalny fan klub/kafejka i fanpage powinny być zorganizowane. Nie mogę wymyślić więcej szczegółów, ale wiem, że to nie będzie łatwe.
Ale jak na razie myślę, że wszyscy musimy zebrać nasze siły w jedno i potrzebujemy sposobu łączności, dzięki któremu będziemy w stanie to zrobić.
Ponieważ oficjalna fancafe jest teraz prowadzona przez nich [TS], może w każdej chwili zostać zamknięta.

Tak czy inaczej, mam nadzieję, że wszyscy się rozweselą.”

cr: @natarajahak | Tłumaczenie: nicole & woojung @ baptrans | Nakashima, Chii @bappoland.wordpress.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s