[Tłumaczenie] 141205 Odpowiedź strony B.A.P na oświadczenie TS Entertainment

***Poniższy tekst jest kompilacją kilku artykułów, jako że każdy z postów zawiera różne fragmenty oświadczenia przedstawiciela B.A.P. Powtarzające się fragmenty zostały pominięte.***

„Począwszy od 21 marca bieżącego roku do czerwca członkowie odwiedzili Sendai, Osakę, Tokio, Filipiny, Nowy York, Dallas, Chicago, Los Angeles, Londyn, Paryż, Dusseldorf, Melbourne, Sydney, Tajwan, Singapur, Fukuokę, Nagoję, Chibę i Bangkok, żeby wypełnić morderczy harmonogram. Przez zapchany harmonogram, członkowie cierpieli przez psychicznie i  fizycznie zmęczenie, do czego odnosił się „brak zaufania do wytwórni”.

Po raz pierwszy członkowie otrzymali rozliczenie 1 sierpnia 2014 roku i suma wynosiła 17,900,000 wonów (53 700zł). Jednakże członkowie musieli dużo przejść, żeby otrzymać swoje pierwsze rozliczenie. Powodem nie była ilość, ale wytwórnia, która ciągle zmieniała swoje słowa i nie ujawniała dokumentów.

Tym, czego członkowie chcieli od swojej wytwórni od 2013 roku, jest jedna rzecz, chcieli żeby dokumentacja rozliczeniowa została jasno ujawniona. Jednakże prośby członków były za każdym razem ignorowane. Nawet teraz członkowie nie znają wypłaty oraz zasad i warunków koncertów, które zakończyli. Chociaż prosili o wyjaśnienia na temat kosztów równych 1.55 bilionów wonów (4 650 00ozł),  wytwórnia nie odpowiadała przez miesiące.

Wytwórnia musi jasno ujawnić sposób spożytkowania 1.55 bilionów wonów na promocję. Jeśli tego nie zrobi, ciężko będzie im potwierdzić odpowiedzialność prawną za te pieniądze albo za podanie członkom fałszywego rozliczenia. Jeśli koszty były prawomocne, wtedy nie ma znaczenia, czy członkowie są zadłużeni na 0 Wonów.

Wytwórnia nie ma żadnych dowodów na to, czy za złożeniem pozwu stoją jakieś siły albo ukryci organizatorzy, ani na to, jak wygląda sytuacją i zwyczajnie potwierdzają fałszywe zapewnienie, że takie coś ma miejsce.  Członkowie dokonają inspekcji w sprawie zniesławienia wizerunku oraz podejmą inne działania prawne przeciwko wytwórni.”

cr: Allkpop | Tłumaczenie: Lola @bappoland.wordpress.com


5 grudnia Dodam, prawny przedstawiciel B.A.P, wydał oficjalne oświadczenie w sprawie pozwu zespołu przeciwko TS Entertainment.

„Po debiucie B.A.P w 2012, zespół pracował niezwykle ciężko, by stać się jak najlepszym, podejmując się 260 oficjalnych harmonogramów w 2012, 140 w 2013 (w tym 16 zagranicznych) oraz 110 w 2014, w tym 33 wydarzenia w Stanach Zjednoczonych, Europie, Chinach, Japonii oraz Singapurze. B.A.P stali się nawet znani jako grupa, która nie robi sobie przerw” mówi Dodam.

[…] „By stać się jak najlepszymi, B.A.P robili wszystko, o co prosiła ich wytwórnia.”

Oświadczenie posuwa się dalej wspominając niedawny wypadek z października tego roku, gdy jeden z członków został wysłany do szpitala z powodu wycieńczenia. Pomimo stanowczych zaleceń szpitala, by członek pozostał w szpitalu, wytwórnia najprawdopodobniej dokonała wypisu, żeby wystąpił. „Pamiętając o wcześniejszym przypadku, w którym członkowi powiedziano, że będzie musiał ponieść konsekwencje za szkody finansowe, jeśli nie wystąpi, członek cierpiący z powodu przemęczenia ostatecznie wystąpił z opatrunkiem po kroplówce.” mówi Dodam, podkreślając, że wytwórnia zdawała się wcale nie dbać o zdrowie czy dobrobyt B.A.P.

[…] Dodatkowo, TS dodało do harmonogramu występy bez wcześniejszego poinformowania B.A.P i zapisało w terminarzu trasę po Ameryce Południowej bez zgody B.A.P, nie licząc się z prośbą zespołu o przerwę.

cr: soompi | Tłumaczenie: Chii @bappoland.wordpress.com


„TS Entertainment próbuje związać członków zwrotami, takimi jak „działania w ramach warunków kontraktu” oraz „rekompensata za zniesławienie”. Jednakże nie wydali oni żadnej informacji, o którą prosili członkowie i nie pokazali żadnego powodu, dla którego członkowie mogliby im ufać.”

[…] „TS Entertainment zmusiło ich, by wypełniali swoją część kontraktu, podczas gdy wytwórnia nie wypełniała swojej”

cr: koreaboo | Tłumaczenie: Chii @bappoland.wordpress.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s