[Artykuł] 151115 „B.A.P zamieniają kryzys w szansę! Nowa piosenka B.A.P ujawniona przed 3000 fanów”

Mówią, że po deszczu ziemia staje się twardsza.

B.A.P, popularna grupa idoli, która w listopadzie zeszłego roku złożyła pozew dotyczący kontraktu artystycznego przeciwko TS Entertainment – a przez to wstrzymała swoje promocje – powróciła z jeszcze silniejszym wizerunkiem po roku i dziewięciu miesiącach.

Po 8 miesiącach stałej korespondencji oraz szczerego wysiłku ze strony wytwórni, B.A.P byli w stanie odnowić ich zaufanie i ogłosić powrót do wytwórni.

Członkowie, używając fanów, którzy musieli czuć się zawiedzeni w tamtym czasie, jako źródła siły, pracowali bardzo ciężko, by przygotować nowy album. O 15:00 15 listopada poprowadzili showcase z okazji wydania ich Czwartego Mini Albumu „MATRIX”.

B.A.P mogli zawiesić działalność na pewien czas, jednak miłość ich fanów się nie zmieniła. Na Showcase znalazło się w sumie ponad 3000 fanów włączając w to Koreańskich fanów oraz fanów z innych krajów, takich jak Japonia czy Chiny. Jednakże, jako że pojemność hali wynosi jedynie 2000, pozostały tysiąc niestety nie był w stanie wejść. Również fakt, że blisko 30% fanów będących na miejscu to byli fani zagraniczni, dowodzi niegasnącej popularności B.A.P za granicą.

Więc ile dokładnie poprzedniego talent zaprezentowali nam B.A.P, którzy zrobili sobie długą przerwę? Członkowie zaczęli od swojej debiutanckiej piosenki „WARRIOR”. Chociaż weszli na scenę wyglądając na odrobinę nerwowych, już po chwili pokazywali swoją dawną charyzmę sceniczną.

Po wystąpieniu z ich tytułową piosenką “No Mercy” z Pierwszego Mini Albumu “NO MERCY”, która jest ciężką, hip-hopową piosenką zgłębiającą temat społecznej niesprawiedliwości. Wystąpili również z „EXCUSE ME” z Trzeciego Mini Albumu „BADMAN” pokazując nam, że B.A.P żyje i ma się dobrze.

Rozpoczęli showcase mówiąc fanom, jak bardzo za nimi tęsknili, jako słowa powitania. „Chociaż w przeszłości było wiele ciężkich chwil w przeciągu ostatniego półtora roku, byliśmy w stanie przez to przejść dzięki fanom. Kiedy odpoczywaliśmy, zapomnieliśmy, jak to jest być na scenie, więc to cudowne uczucie móc Was znowu spotkać” w ten sposób wyrazili radość ze swojego powrotu.

Gwoździem program dzisiejszego showcase, było ujawnienie tytułowej piosenki „Young, Wild & Free” z nowego albumu B.A.P. To, co w tamtym momencie czuli członkowie, wyrazili poprzez szczere słowa piosenki „Nawet z tymi samymi trudnościami, nie zatrzymasz nas”, „Nawet jeśli zajdzie słońce i nastąpi ciemność, będziemy dalej biec” pierwsza połowa piosenki pokazuje ducha pompatyzmu z ciężkim brzmieniem gitary elektrycznej. Z dzikimi chórkami oraz odległym dźwiękiem głównego wokalu, który ciężko odnaleźć w poprzednich piosenkach, to była mocna strona B.A.P.

Lider Bang Yongguk powiedział “Podczas naszej przerwy dużo się martwiłem, jak zrobić ten album. Nie sądzimy, żeby istniała taka młodzież, która miałaby swoje lata dwudzieste tak pełne wydarzeń” i „I myślałem o tym, by zamienić nasze historie w piosenkę. Sądziłem, że to będzie dla nas najlepsza ścieżka w kierunku fanów”.

Dużo wysiłku zostało włożone w sceniczną stronę „Young, Wild & Free”. Znany zespół choreografów „Play Ilga” oraz światowy choreograf Keone Madrid połączyli swoje siły. Ale to nie wszystko, najlepsi performerzy grupy, Jongup i Zelo, również dołożyli swoje trzy grosze i stworzyli jedyną w swoim rodzaju choreografię. Taniec był jednocześnie krzykliwy i zdyscyplinowany, a kompilacja elastycznego i zabójczego występu sprawiła, że wszyscy widzowie mówili „Zdecydowanie B.A.P!”

Nawet przed wydaniem teledysk znalazł się w centrum uwagi artykułów przez swoją wielką skalęć oraz wysoką jakość. To historia B.A.P o różnych konkurentach zbliżających się do tronu, gdzie ostatecznie to B.A.P porywa flagę zwycięstwa.

Na showcase, poza piosenką tytułową, B.A.P zaprezentowali piosenkę „Take You There”, w której pisaniu uczestniczyli wszyscy członkowie, ilustrującą ostatnią miłość oraz zerwanie w „Blind” i wyrażające radość oraz szczęście młodzieży jako nadzieję „Be Happy”. Zwłaszcza podczas śpiewania „Be Happy” członkowie zaprezentowali żywą choreografię z radosnymi wyrazami twarzy sprawiając, że widzowie również byli szczęśliwi.

W międzyczasie show z okazji comebacku został pokazany na żywo poprzez aplikację Naver “V” na całym świecie. Poza tym na miejscu znajdowała się strefa zdjęć Matoki, specjalna scena na zewnątrz oraz różnorodne atrakcje dające radość fanom, którzy czekali na comeback B.A.P.

Oryginalny artykuł [x]

Tłumaczenie: Tima&Nicole | Chii @ bappoland.wordpress.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s