Bang Yongguk

zongguk

Imię: Bang Yong Guk [방용국] znany również jako “Jepp blackman” albo “Jepp”

Pozycja w B.A.P: lider, główny raper

Króliczek: czerwony – Shishimato

Urodziny: 31/3/1990

Wzrost: 180cm

Waga: 65kg

Grupa krwi: 0

Twitter Instagram 

 

Ciekawostki:

– Jest liderem zespołu i najstarszym jego członkiem.

– Jego króliczek to Shishimato. Fani nieoficjalnie nazywają się Bangsters. (Połączenie Bang i gangster)

– Urodził się w IncheonMa brata bliźniaka i starszą siostrę, jednak nie chce, by fani się nimi interesowali. Mimo to, to właśnie rodzeństwo Yongguka jest najbardziej rozpoznawalne pośród fanów.

– Artykuł o jego czasach przed debiutem: część 1, część 2, część 3, część 4, część 5

– Zaczął tworzyć muzykę w 2 klasie gimnazjum, którą następnie umieszczał na hiphopowym forum i w ten sposób został zauważony przez Untouchable.

– Chodził do Yuhan Technical High School, skąd otrzymał stypendium do college’u, ale z niego nie skorzystał. Proponowano mu także pracę w Samsungu, z czego również nie skorzystał.

– Od 2009 roku występował jako rapper w undregroundowym składzie Soul Connection. Występował pod pseudonimem Jepp Blackman.
– W 2010 roku dołączył do wytwórni TS Entertainment, z polecenia Untouchable. Był trainee ok 1,5 roku.

– Przed debiutem z B.A.P wydał własny singiel I remember w duecie z Yang Yoseob z Beast (piosenka pojawiła się później na albumie Crash jako kolaboracja Yongguka i Daehyuna) oraz duet Going Crazy z Song Jieun z Secret.

– Występował jako back-up dancer na występach Untouchable. Nadal utrzymuje z nimi bliskie stosunki

– Pojawił się w teledysku do Starlight Moonlight i Shy Boy Secret, For a Year Zia oraz na początku teledysku do Huh 4Minute

– Przez krótki czas tworzył hip hopowy duet Middle School z Zinger z SECRET.

– Napisał tekst do piosenki Secret Love, jednak nie jest ona oparta na jego własnych przeżyciach, a jedynie zainspirowana filmem Nothing Hill. Twierdzi, że było mu ciężko ją napisać, ponieważ sam nie przeżył takiej ukrytej miłości, ale przez to jest to najbliższa mu piosenka z całego pierwszego albumu.

– Brał udział w pisaniu piosenek w każdym z albumów B.A.P, w tym we wszystkich piosenkach na First Sensibility.

– W pierwszych odcinkach Tadah! It’s B.A.P oglądał tylko wojenne filmy. Twierdził też, że w nich właśnie zawarta jest odpowiedź na wszystkie pytania tego świata.

– Na lewej łopatce ma tatuaż ze swoim mottem: Do what you like, love what you do. Wers ten znalazł się także w piosence Never Give Up, wykonywanej przez Bang&Zelo. Ma również wytatuowane na prawym ramieniu Make art not war.

– Podczas wyjazdów mieszka w pokoju z Himchanem. Himchan nazywa ten pokój „pokojem dziadków” lub „ciemnym pokojem”, ponieważ zawsze wstają późno.

– Czuje się najbardziej zżyty z Himchanem.

– Kiedy był młodszy, chciał zostać detektywem.

– Rodzice nie popierali jego pomysłu zostania muzykiem. Żeby uzyskać ich aprobatę uczył się tak ciężko, że aż znalazł się na pierwszym miejscu w szkolnym rankingu uczniów.

– W Warrior aż 31 razy śpiewa partię „hoo”

– Jego ulubiony film to Constantine

– Jest osobą, która zawsze łagodzi kłótnie w zespole.

– Pierwszą stroną w Internecie, jaką odwiedza zaraz po włączeniu komputera jest http://hiphople.com. Zaraz po niej, loguje się do kafejki fanowskiej na Daum, by czytać komentarze od Babys.

– Uważa, że jego mocnym punktem jest większe niż jego kolegów doświadczenie muzyczne. Natomiast słabą stroną lidera jest brak takiego uroku i życzliwości, jak mają jego dongsaengs.

– Uważa, że mówi najwolniej spośród członków zespołu i to ma być jego tajny talent.

– Sądzi, że jego niski głos dobrze pasuje do nocnego klimatu.

– Nie potrafił mówić do 5 roku życia.

– Jego ukochaną postacią z dzieciństwa jest Tygrysek Kubusia Puchatka, do tej pory ma jego maskotkę i sentyment do tej postaci.

– Gdy dołączył do TS, chciał być tylko raperem i nie interesował go taniec. Obawiał się, że wytwórnia ograniczy jego aspiracje muzyczne i narzuci własne wytyczne, jednak jak się okazuje, Yongguk dostał dość dużą swobodę w tworzeniu muzyki, jaka mu odpowiada.

– Chciałby spróbować zostać DJem w Midnight Radio.

– Przyznaje, że czasami czuje się jak ojciec dla Zelo, kiedy próbuje wytłumaczyć mu politykę lub ekonomię.

– Najbliżej zna się z Himchanem, ze względu na podobny wiek i długi okres znajomości – znali się przed debiutem.

– Jego dziewczyna powinna być kobieca, uprzejma i dobrze wychowana, chętna pomagać starszym i mieć wysokie poczucie moralności. Powinna podnosić z ziemi śmieci. Gdyby ją miał, chciałby jej dać własnoręcznie zrobioną czekoladę. Najczęściej wymienia chińską aktorkę Tang Wei jako swój ideał.

– Twierdzi, że rozmawianie z kobietami sprawia mu trudność.

– Przyznaje, że czytał fanficki o sobie, ale nie jest w stanie tego skomentować.

– Chodzi spać najpóźniej z całego zespołu.

– Dwa razy oblał egzamin na prawo jazdy.

– Lubi oglądać Eat Your Kimchi.

– Uwielbia ramen i sushi.

– Obiecał, że gdy w 2012 roku wygrają jakąś nagrodę dla nowych zespołów, pokaże swój abs. Słowa dotrzymał i rozebrał się na pierwszym solowym koncercie B.A.P Live on Earth w Seulu.

– Lubi Holandię, mimo że nigdy tam nie był.

– Jest fanem piłki nożnej.

– Gdyby miał niedługo umrzeć, spędziłby ostatnie chwile na mówieniu ludziom ważnym dla niego, że ich kocha.

– Lubi muzykę tworzoną przez afro-amerykanów. Gdyby mógł sie urodzić jeszcze raz, chciałby być jednym z nich.

– Ulubiona fraza po japońsku: Konbini ikimasho (idziemy do sklepu!)

– Lubi dopasowywać ubrania kolorystycznie, np. koszulkę do butów.

– CNU ma podobną osobowość do Yongguka.

– Wciąż nie może uwierzyć, że żyjąc tak długo z Himchanem, wciąż jest żywy.

– Przyznał, że Himchan radzi sobie lepiej z dziećmi niż on.

– W plecaku często nosi przekąski, książki, portfel, strój do ćwiczeń i słuchawki.

– Podczas kręcenia teledysku do Warrior poparzył sobie ramię i spaliły mu się brwi, przez co, jak twierdzi, musiał je sobie potem domalowywać.

– Podczas promocji drugiego singla Power cierpiał z powodu kontuzji ręki i śmierci dziadka.

– Jego ojciec i dziadek byli w marynarce wojennej.

– Na ogół jest poważny i cichy, jednak twierdzi, że przy tych, którzy, którzy go dobrze znają, zamienia się w dzieciaka.

– Ulubione kolory: czerwony i czarny

– Gdyby miał na karaoke zaśpiewać piosenkę B.A.P, zaśpiewałby One Shot.

– Jego rozmiar buta (w japońskich jednostkach miary) to 26 cm.

– Opisując samego siebie w trzech słowach: „kamień” – chce być stanowczy w swoich przekonaniach i ideach, „góra” – chce mieć duży zasięg, „niedźwiedź” – uważa siebie za nieco leniwego.

– Jedną z piosenek, która ukształtowała to, kim jest dzisiaj, jest „So What” Milesa Davisa – „Naprawdę czuję, że ta piosenka wzniosła dla mnie muzykę na zupełnie inny poziom.”

– Podczas wywiadu z DFLA na prośbę o powiedzenie kilku słów mądrości w kierunku osób, które podążają za swoimi marzeniami, odpowiedział „Jeśli masz marzenie, nie skupiaj się na nim zbyt mocno. Jeżeli jesteś skupiony tylko na swoim marzeniu, gubisz z zasięgu wzroku tych, którzy cię otaczają. Nie możesz się wtedy spojrzeć za siebie. Możesz zapomnieć o pewnych osobach. Mogą cię ominąć rzeczy, które można robić tylko w pewnym wieku.”

– Pokój, w którym tworzy muzykę, jest jego ulubionym pomieszczeniem w dormie. Twierdzi, że lubi ciemne pomieszczenia, a te ciche są dobre, by odpowiednio skoncentrować się na muzyce. Kiedy pisze teksty piosenek, może się bardziej rozluźnić w ciemnych i zagraconych miejscach, niż w tych uporządkowanych.

– Został wybrany przez zespół jako członek z najgorszym aegyo.

– Według Youngjae jest w stanie się zbliżyć tylko do tych ludzi, którzy go interesują.

– Kiedyś lubił jedynie hip hop. Obecnie interesuje się wszystkimi gatunkami muzyki.

– Według Jongupa Yongguk jest męski, kiedy po prostu oddycha. Pokazuje swoją delikatną stronę w obecności dzieci i zwierząt.

– Od pewnego czasu coraz bardziej interesuje się sztuką oraz innymi dobrami kultury. Kiedy udostępnia zdjęcia obrazów czy fragmenty filmów na portalach społecznościowych, jest zaskoczony tym, że fani wiedzą na ten temat więcej od niego (stąd wywnioskował, że wśród fanów jest wielu studentów sztuki). Jest zachwycony, kiedy otrzymuje od fanów różne rekomendacje.

– Od dawna jest zainteresowany działalnością charytatywną. Swoją postawą inspiruje zarówno fanów i pozostałych członków zespołu.

– W czasach przed debiutem tworzył wraz z Maslo wiele piosenek pod nazwą Blackout. Dochody z jednego z ich projektów w pełni przeznaczyli na cele charytatywne.

– Gdyby miał do dyspozycji 100 milionów wonów (ok 300 tysięcy złotych) w całości przeznaczyłby je na cele charytatywne. 20 milionów przeznaczyłby dla dzieci, które obecnie sponsoruje, 30 milionów dla dzieci, które żyją w trudnych warunkach i nie mogą zdobyć wykształcenia, 25 milionów na budowę szkoły w Afryce pod imieniem B.A.P oraz 25 milionów na budowę szkoły pod imieniem ich fanów.

– Często bierze udział w nagłaśnianiu akcji charytatywnych na Twitterze takich jak Protect Paradise (Greenpeace) czy Children of Syria (UNICEF).

– W części z podziękowaniami w albumie „One Shot” wspomniał o dzieciach, które sponsoruje, Mim i Denisie. Podziękował im za wpływ, jaki na niego mają, mimo dzielącego ich dystansu.

– W przyszłości chciałby zaadoptować dziecko z odległego miejsca.

– Był finalistą Shorty Awards w kategorii „Activism” w 2014 roku.

– Interesuje się problemami współczesnego społeczeństwa i niektóre z tych tematów poruszył m.in. w Warrior, Power czy Badman. Jego zdaniem idole są nie tylko gwiazdami, ale też wzorami do naśladowania.

ostatnia aktualizacja: 140706

8 comments

  1. Nie ma co, ciekawa osobowość ^^ jednak jedna rzecz mnie ciekawi, a mianowicie „Od 209 roku występował jako raper w undergroundowym składzie Soul Connection.” Serio, od 209 r. ? xD to faktycznie ma większe doświadczenie myzyczne, chyba, że ja mam coś ze wzrokiem ;3

  2. Bang Yongguk to dla mnie ideał. Nie tylko jako mężczyzny ale i właśnie idola. Mają wpływ na fanki? To róbcie coś z tym. Nie stojcie w miejscu!! I właśnie Banggie taki jest. Uwielbiam go ^^

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s